Czym jest wspólnota CA?

Jesteśmy wspólnotą osób uzależnionych, które spotykają się i dzielą się ze sobą doświadczeniem, siłą i nadzieją, aby zachować trzeźwość oraz pomóc innym osiągnąć tę samą wolność. Wszystko, co słyszymy na naszych spotkaniach jest traktowane jako poufne. Nie ma u nas żadnych obowiązkowych opłat. Aby zostać członkiem, musisz tylko chcieć zrezygnować z brania i się pojawić. Wymieniamy się również numerami telefonów aby wspierać się między spotkaniami.

Wszyscy jesteśmy tutaj na równych prawach. Nie ma profesjonalnych terapeutów oferujących leczenie, nikt nie prowadzi „Grupy”. Jesteśmy kobietami i mężczyznami w każdym wieku, z każdej grupy społecznej i etnicznej, łączy nas wspólne nieszczęście, nieszczęście uzależnienia. Nasz program, Dwanaście Kroków Zdrowienia, został z wdzięcznością zapożyczony od Anonimowych Alkoholików, których ponad 80-letnie doświadczenie z nadużywaniem substancji uczy nas, że najlepszą pomocą, jaką może otrzymać uzależniony – jest inny uzależniony. Niektórzy trafiają do CA w trakcie „odwyku” lub psychoterapii indywidualnej. Mówimy: „Dobrze, próbuj wszystkiego, co mogłoby zadziałać. Nie udajemy, że znamy wszystkie odpowiedzi, ale doświadczenie uczy, że zdrowiejący uzależniony prawie na pewno wróci do brania lub picia bez stałego wsparcia innych uzależnionych.

Witamy nowoprzybyłych w CA z ciepłem i akceptacją w naszych sercach  bowiem nowoprzybyli są najważniejszym elementem naszego programu. W dużej mierze to poprzez niesienie orędzia zdrowienia innym uzależnionym, zachowujemy własną trzeźwość. Wszyscy pomagamy sobie poprzez pomaganie innym.