Sprawdź Czy Jesteś Uzależniony

Sprawdź Czy Jesteś Uzależniony

Doświadczenie członków CA mówi że uzależnienie to problem nie ograniczający się do kokainy lub jakiejkolwiek innej substancji zmieniającej umysł. Mając to na uwadze, proponujemy abyś odpowiedział/a na następujące pytania:

 1. Czy kiedykolwiek zażywałeś/aś więcej kokainy, alkoholu lub innych narkotyków niż planowałeś/aś?
 1. Czy zażywanie kokainy, alkoholu lub innych substancji kiedykolwiek przeszkadzało ci w pracy?
 1. Czy zażywanie kokainy, alkoholu lub innych narkotyków powodowały problemy w twoich związkach
 1. Czy kiedykolwiek czułeś/aś się przygnębiony, pełen/na poczucia winy lub wyrzutów sumienia po zażyciu kokainy, alkoholu lub innych narkotyków?
 1. Czy zużywasz zapas kokainy, alkoholu lub innych narkotyków aż do wyczerpania?
 1. Czy kiedykolwiek doświadczyłeś/aś problemów fizycznych związanych z używaniem kokainy, alkoholu lub innych narkotyków?
 1. Czy kiedykolwiek żałowałeś/aś, że zacząłeś/aś używać kokainę, alkohol lub inne narkotyki?
 1. W sytuacji kiedy nie masz kokainy, alkoholu lub innych narkotyków, czy masz obsesję ich zdobycia?
 1. Czy jesteś w finansowych tarapatach z powodu zażywania kokainy, alkoholu lub innych narkotyków?
 1. Czy odczuwasz ekscytacje przed zażyciem kokainy, alkoholu lub innych narkotyków?
 1. Czy masz trudności ze snem bez alkoholu lub innych narkotyków?
 1. Czy pochłania cię myśl zażywania kokainy, alkoholu lub innych narkotyków nawet w trakcie interakcji z przyjacielem lub ukochaną osobą?
 1. Czy zażywasz kokainę, alkohol lub inne narkotyki w samotności?
 1. Czy podczas zażywania lub picia kiedykolwiek miałeś/aś uczucie, że ludzie o tobie mówią lub cię obserwują?
 1. Czy musisz zażywać więcej kokainy, alkoholu lub innych narkotyków, aby uzyskać taki sam efekt?
 1. Czy próbowałeś/aś ograniczyć zażywanie kokainy, alkoholu lub innych narkotyków, ale nie byłeś/aś?
 1. Czy próbowałeś/aś przestać zażywać kokainę, alkohol lub inne narkotyki, ale nie byłeś/aś w stanie utrzymać trzeźwości?
 1. Czy któryś z przyjaciół albo członek rodziny zasugerował, że możesz mieć problem z kokainą, alkoholem lub innymi narkotykami?
 1. Czy kiedykolwiek wprowadzałeś w błąd lub okłamywałeś ludzi, na temat tego ile kokainy, alkoholu lub innych narkotyków zażywałeś?
 1. Czy kiedykolwiek wprowadzałeś w błąd lub okłamywałeś ludzi, jak często brałeś/aś albo piłeś/aś?
 1. Czy zażywałeś/aś kokainę, alkohol lub inne narkotyki w samochodzie, w pracy, w łazience lub w innym miejscu publicznym?
 1. Czy boisz się, że jeśli przestaniesz zażywać kokainę, alkohol lub inne narkotyki, ucierpi twoja praca lub nie będziesz w stanie funkcjonować?
 1. Czy spędzasz czas z ludźmi lub chodzisz do miejsc, od których normalnie trzymałbyś się z daleka gdyby nie dostępność kokainy, alkoholu lub innych narkotyków?
 1. Czy kiedykolwiek ukradłeś pieniądze, kokainę, alkohol lub inne narkotyki znajomym lub rodzinie?
 1. Czy zażywanie i/lub picie kosztuje cię więcej niż pieniądze?

Jeśli odpowiedziałeś/aś „tak” na którekolwiek z tych pytań to możesz mieć problem. Jest rozwiązanie: przyjdź na spotkanie CA. Podczas gdy nazwa „Anonimowi Kokainiści” może kojarzyć się z konkretnym narkotykiem, chcemy cię zapewnić, że nasz program nie jest tylko dla jednego rodzaju środka odurzającego. Wielu naszych członków zażywało dużo kokainy; inni używali tylko trochę, a niektórzy nigdy nawet nie próbowali. Niezależnie od tego, czy skupialiśmy się na konkretnej substancji, czy zażywaliśmy wszystkiego, co było dostępne, mieliśmy jedną wspólną cechę: dotarliśmy do punktu, w którym nie mogliśmy przestać. Z biegiem czasu praktycznie każdy/a z nas zdał/a sobie sprawę, że naszym prawdziwym problemem nie jest kokaina ani żaden konkretny narkotyk; jest to choroba uzależnienia.

Zgodnie z trzecią tradycją CA jedynym warunkiem członkostwa jest chęć przestania używania kokainy i wszystkich innych substancji zmieniających umysł. Nie ma dla nas znaczenia, czy piłeś lub jakiego rodzaju narkotyków używałeś; jeśli chcesz się wyleczyć, zapraszamy!